Autentificare

11. Brassói Magyar Napok – Zilele Culturale Maghiare, editia a XI-a

Piata Sfatului
  • Event date: 12/09/2021
  • Event end: 19/09/2021

HU / RO ↓

2021. szeptember 12-19.

Változatos programokkal, meglepetésekkel várjuk idén is Önöket Brassó emblematikus helyszínein.


Szeptember 12. vasárnap

18.30: Hivatalos fesztiválmegnyitó – Koszika and the Hotshots – Szimfonikus koncert (Helyszín: Szent János tér)

Szeptember 13. hétfő

16.45: Czilli Aranka Ágota: A varázslatos szekrény című könyv játékos bemutatója Fekete Magda közreműködésével – családi program (Helyszín: Reménység Háza)

17.30: VERSKÉPEK – kortárs magyar versillusztrációk kiállításmegnyitója Szebeni Zsuzsával az Apáczai Csere János Közművelődési Egyesület, valamint a sepsiszentgyörgyi Magyar Kulturális Intézet szervezésében (Helyszín: Reménység Háza)

19.00 óra: Zűrös Banda koncert (Helyszín: Szent János tér)

20.30: Magyar filmudvar – Békeidő című film-antológia vetítése (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

Szeptember 14. kedd

18.00 óra: Rotschild Klári Legendái – filmvetítés és beszélgetés Szebeni Zsuzsával az Apáczai Csere János Közművelődési Egyesület, valamint a sepsiszentgyörgyi Magyar Kulturális Intézet szervezésében (Helyszín: Reménység Háza)

18.00 óra: Ünnepi szentmise –a 20 éves évfordulóját ünneplő brassói Szent Kereszt Felmagasztalása Plébániatemplomban

19.30: Barabás Lőrinc Quartet koncert (Helyszín: Szent János tér)

20.30: Magyar filmudvar – Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre című filmdráma vetítése (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

Szeptember 15. szerda

18.00 óra: Móser Ádám koncert (Helyszín: Szent János tér)

18.00 óra: Meister Éva: Trianoni harangok című előadása (Helyszín: Újvárosi Református Egyházközség gyülekezeti terme)

19.00 óra: Kárpát-medence borrégiói – a borkóstolón bemutatott borokat Borbély Zsolt Attila válogatta (Helyszín: Újvárosi Református Egyházközség gyülekezeti terme)

19.30 óra: Dávid Klezmer Band koncert (Helyszín: Szent János tér)

20.30: Magyar filmudvar – Becsúszó szerelem című romantikus komédia vetítése (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

Szeptember 16. csütörtök

10.00 óra: Kronstadt Fair kézműves és termelői vásár megnyitója (Helyszín: Tanácstér)

10.00 órától: Globalizálatlan kultúrák Erdélytől Panamáig – Tamás Kinga fotókiállítása (Helyszín: Tanácstér)

17.00 óra: Könyvbemutató: Csinta Samu – POR alatt PARÁZS című interjúkötete az Apáczai Csere János Közművelődési Egyesület szervezésében (Helyszín: Reménység Háza)

17.30 óra: Brassói magyar előadók koncertje – Fellépők: Antal Melánia és Berszán Örs (Helyszín: Tanácstér nagyszínpad)

18.00 óra: XIV. Barcasági magyar képzőművészek csoportos tárlata – Apáczai Csere János Közművelődési Egyesület szervezésében (Helyszín: Reménység Háza)

18.30: Köpcös pincészet borainak bemutatója Léder Zoltánnal, a borászat alapítójával, valamint Borbély Zsolt Attilával (Helyszín: Újvárosi Református Egyházközség gyülekezeti terme)

19.00 óra: Apostol koncert (Helyszín: Tanácstér nagyszínpad)

21:00 óra: Fernet Blues Company koncert a jazz & blues műfaj kedvelőinek (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

Szeptember 17. péntek

10.00 órától: Kronstadt Fair kézműves és termelői vásár (Helyszín: Tanácstér)

10.00 órától: Globalizálatlan kultúrák Erdélytől Panamáig – Tamás Kinga fotókiállítása (Helyszín: Tanácstér)

15.00 : Beszélgetés Zágoni Balázzsal A gömb és az Odaát című ifjúsági regényeiről. Moderátor: Gál Andrea (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium)

17.30: Játékos könyvbemutató Zágoni Balázs: Irány a suli! című könyvéből és korábbi műveiből, a szerzővel Gál Andrea beszélget – családi program (Helyszín: Reménység Háza)

17.30: Kovács Dalma koncert (Helyszín: Tanácstér nagyszínpad)

18.30: Gyerektáncház István Ildikóval és barátaival (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

19.00 óra: Zoltán Erika koncert (Helyszín: Tanácstér nagyszínpad)

21.00: Kedves zenekar koncert (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

22.00: Felnőtt táncház a Kedves zenekar kíséretével (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium)

Szeptember 18. szombat

10.00 órától: Kronstadt Fair kézműves és termelői vásár (Helyszín: Tanácstér)

11.00 óra: Kiállításmegnyitó – Globalizálatlan kultúrák Erdélytől Panamáig – Tamás Kinga fotói (Helyszín: Tanácstér)

11.00 óra: Városismereti séta Sipos Mártonnal: magyar vonatkozású emlékek Brassóban (Indulás a tanácstéri szökőkúttól)

12.00 óra: Legendárium óriás társasjáték gyerekeknek (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

14:00 óra: Legendárium rajzfilmsorozat vetítése (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

16:00 óra: Interaktív történelem óra – Magyar szablyavívás bemutatóval (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

17.00 óra: Kaláka koncert: Csak az egészség meglegyen! – családi program (Helyszín: Tanácstér nagyszínpad)

17.30: Antal Melánia és Berszán Örs koncert (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

19.00 óra: Zanzibár koncert (Helyszín: Tanácstér nagyszínpad)

21:00 óra: Laji&Bendzsó koncert (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

23:00 óra: DJ buli (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

Szeptember 19. vasárnap

10.00 órától: Kronstadt Fair kézműves és termelői vásár (Helyszín: Tanácstér)

10.00 órától: Globalizálatlan kultúrák Erdélytől Panamáig – Tamás Kinga fotókiállítása (Helyszín: Tanácstér)

12.00 óra: Cserkésztevékenység gyerekeknek (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

12.30: Kirándulás a Cenkre, emlékezés az Árpád-szobor helyén (Indulás a tanácstéri szökőkúttól)

13.00 óra: In memoriam Reiff István: barcasági néptánctalálkozó (Tanácstér nagyszínpad)

14.00 óra: El Camino élménybeszámoló előadás Kasza Lászlóval (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

16.00 óra: Bardócz Péter és Sándor Zoltán koncertje (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

17.30: Pittyes2es és Gyufa humoros előadás (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

19.00 óra: Fesztiválzárás – Nagy Feró és a Beatrice koncert (Helyszín: Tanácstér nagyszínpad)

21.00 óra: A brassói Arzenál együttes rock koncertje (Helyszín: Áprily Lajos Főgimnázium udvara)

Állandó programok az Áprily Lajos Főgimnázium udvarán szeptember 16-17. 17.30-00.00 és szeptember 18-19. 12.00-00.00 órák között):

● Fotósarok

● Gyereksarok a Máltai szeretetszolgálat felügyeletével

● Csocsó

● Beerpong a Brassói Magyar Diákszövetség szervezésében

● Hangulatos zenei aláfestés

● Bor és gasztro sarok – az Áprily Lajos Főgimnázium udvarán lángos, kürtőskalács, üdítők, magyar borok, kiemelten a Köpcös Pincészet borai segítenek, hogy ne üres hassal és száraz torokkal mulassuk végig a fesztivált.

A programok ingyenesek, kivételt képeznek a borkóstolók, amelyekre jegyek a helyszínen válthatók.

A programváltozás jogát fenntartjuk.


PROGRAM ZILELE CULTURALE MAGHIARE DIN BRAȘOV

Duminică, 12 septembrie

18.30: Deschidere festivă

Concert simfonic Koszika & The HotShots – Transylvanian Symphonic Tales

Luni, 13 septembrie

16.45: Czilli Aranka Ágota: Dulapul fermecat – prezentare de carte cu jocuri pentru copii, Moderator: Fekete Magda – program pentru familii (Locul: Biserica Reformată ”Casa Speranței”)

17.30: IMAGINI, POEZII – vernisaj cu ilustrații de poezii, în colaborare cu Asociația Culturală ”Apáczai Csere János” și Institutul Balassi din Sfântu Gheorghe. Prezintă: Szebeni Zsuzsa. (Locul: Biserica Reformată ”Casa Speranței”)

19.00: Concertul Fornației Zűrös Banda (Locul: Piața Sfântul Ioan)

20.30: Curtea Filmului Maghiar – În vremuri de pace (Békeidő) proiecție de film (Locul: Curtea Colegiului Național ”Áprily Lajos”)

Marți, 14 septembrie

18.00: Legendele lui Rotschild Klári – proiecție de film și discuții cu Szebeni Zsuzsa, în colaborare cu Asociația Culturală „Apáczai Csere János” și cu Institutului Balassi din Sfântu Gheorghe (Locul: Biserica Reformată „Casa Speranței”)

19.00: Concertul formației „Barabás Lőrinc Quartet” (Locul: Piața Sfântul Ioan)

20.30: Curtea Filmului Maghiar – Pregătiri pentru întâlnire cu durată nedefinită (Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre), proiecție de film (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

Miercuri, 15 septembrie

18.00: Concert Móser Ádám (Locul: Piața Sfântul Ioan)

18.00: Meister Éva: Voci din trecut, prelegere (Locul: Sala de ședință a Parohiei Reformate II – Calea București nr. 55)

19.00: Regiunile viticole ale Ungariei – degustare de vinuri alese de către Borbély Zsolt Attila (Locul: Sala de ședință a Parohiei Reformate II – Calea București nr. 55)

19.30: Concertul formației „Dávid Klezmer Band” (Locul: Piața Sfântul Ioan)

20.30: Curtea Filmului Maghiar – Iubire involuntară (Becsúszó szerelem) proiecție de film, (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

Joi, 16 septembrie

10.00: Deschiderea Târgului de produse tradiționale „Kronstadt Fair” (Locul: Piața Sfatului)

10.00: Culturi neglobalizate: din Transilvania până în Panama – Vernisajul expoziției fotografiilor realizate de Tamás Kinga (Locul: Piața Sfatului)

17.00: Prezentare de carte: Csinta Samu – Jăratecul de sub praf, culegere de interviuri. Eveniment organizat în colaborare cu Asociația Culturală „Apáczai Csere János” (Locul: Biserica Reformată „Casa Speranței”)

17.30: Concertul interpreților brașoveni Antal Melánia și Berszán Örs (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

18.00: Cea de a 14-ea ediție a Vernisajului colectiv al artiștilor plastici maghiari brașoveni. Eveniment organizat în colaborare cu Asociația Culturală „Apáczai Csere János” (Locul: Biserica Reformată „Casa Speranței”)

18.30: Degustarea vinurilor Cramei ”Köpcös”, cu fondatorul Léder Zoltán. Prezintă: Borbély Zsolt Attila (Locul: Sala de ședință a Parohiei Reformate II – Calea București nr. 55)

19.00: Concertul formației „Apostol” (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

21:00: Concertul formației „Fernet Blues Company” pentru iubitorii de jazz (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

Vineri, 17 septembrie

10.00: Târgul de produse tradiționale „Kronstadt Fair” (Locul: Piața Sfatului)

10.00: Culturi neglobalizate: din Transilvania până în Panama – Vernisajul expoziției fotografiilor realizate de Tamás Kinga (Locul: Piața Sfatului)

15.00: Dialog cu scriitorul Zágoni Balázs despre romanele de tineret Globul (A gömb) și Tărâmul celălalt (Odaát). Moderator: Gál Andrea (Locul: Colegiul Național „Áprily Lajos”)

17.30: Prezentare jucăușă de carte cu Zágoni Balázs – Ne îndreptăm spre școală (Irány a suli!) Moderatorul discuțiilor cu autorul: Gál Andrea – program pentru familii (Locul: Biserica Reformată „Casa Speranței”)

18.30: Dansuri populare maghiare pentru copii – Cu István Ildikó și prietenii (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

17.30: Concert Kovács Dalma (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

19.00: Concert Zoltán Erika (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

21.00: Concertul Formației „Kedves” (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

22.00: Dansuri populare maghiare pentru adulți, alături de formația „Kedves” (Locul: Colegiul Național „Áprily Lajos”)

Sâmbătă, 18 septembrie

10.00: Târgul de produse tradiționale „Kronstadt Fair” (Locul: Piața Sfatului)

11.00: Culturi neglobalizate: din Transilvania până în Panama – Vernisajul expoziției fotografiilor realizate de Tamás Kinga (Locul: Piața Sfatului)

11.00: Să cunoaștem Brașovul, alături de Sipos Márton – plimbare la obiective importante ale comunității maghiare brașovene (Punct de întâlnire: Fântâna arteziană din Piața Sfatului)

12.00: Legende și joc uriaș pentru copii (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

14.00: Legende și desene animate pentru copii, proiecție de film (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

17.00: Concertul formației „Kaláka”: Sănătate să avem! – program pentru familii (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

17.30: Concert Antal Melánia și Berszán Örs (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”) 19.00: Concertul formației „Zanzibár” (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

21:00: Concertul formației „Laji&Bendzsó” (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

23:00: Petrecere cu DJ (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

Duminică, 19 septembrie

10.00: Târgul de produse tradiționale „Kronstadt Fair” (Locul: Piața Sfatului)

10.00: Culturi neglobalizate: din Transilvania până în Panama – Vernisajul expoziției fotografiilor realizate de Tamás Kinga (Locul: Piața Sfatului)

12.00: Activități de cercetași pentru copii (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

12.30: Excursie și moment de reculegere pe Tâmpa (Punct de întâlnire: Fântâna arteziană din Piața Sfatului)

13.00: In memoriam Reiff István: întâlnirea formațiilor de dans popular din Țara Bârsei (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

14.00: Experiențe spirituale: El Camino, cu Kasza László

16.00: Concert Bardócz Péter (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

17.30: Momente umoristice cu Pittyes2es și Gyufa, spectacol (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

19.00: Gala de încheiere a Zilelor Culturale Maghiare din Brașov – Concert Nagy Feró și Formația „Beatrice” (Locul: Scena mare din Piața Sfatului)

21.00: Concertul rock al formației brașovene „Arzenál” (Locul: Curtea Colegiului Național „Áprily Lajos”)

Eveniment pe tot parcursul Zilelor Culturale Maghiare din Brașov, în Curtea Colegiului Național ”Áprily Lajos”: 16-17 septembrie: ora 17.30-00.00, și 18-19 septembrie: 12.00-00.00)

• Colțul cu fotografii

• Colțul jocului pentru copii, în colaborare cu Serviciul de Ajutor Maltez

• Fussball-fotbal de masă

• Beerpong (Uniunea Tineretului Maghiar din Brașov)

• Chill Zone – Nebulónia (Uniunea Elevilor Colegiului Național ”Áprily Lajos”),

• Muzică ambientală

• Colțul vinului și al gastronomiei: cu langoș, cozonac secuiesc, sucuri, vinuri maghiare (oferite în special de Crama ”Köpcös”).

Programele sunt cu acces gratuit, mai puțin degustările de vin pentru care invitațiile pot fi procurate la fața locului.

Ne rezervăm dreptul de a modifica programul evenimentului.

Location

Add Review

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Service
Value for Money
Location
Cleanliness